Aktualności Drukuj Zapisz

Przedszkolaki z wizytą w piekarni

Już wiemy jak powstaje pyszny chleb :)

W tym tygodniu nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. Grupy starsze, "Sówki", i "Niedźwiadki" wybrały się wraz ze swoimi paniami na wycieczkę do pobliskiej piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Kamionce. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

 

Autor: ankakrupa
Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt