O Przedszkolu Drukuj Zapisz

Przedszkole Samorządowe w Kamionce działa nieprzerwanie od 1945 roku. Na przestrzeni lat swoją siedzibę miało w wielu miejscach na terenie Kamionki. W ostatnich 20 latach mieściło się w obecnej lokalizacji, jednakże w dosyć wiekowym budynku pamiętającym czasy carskie.

W roku 2015 samorząd gminy Kamionka podjął decyzję o budowie nowego budynku przedszkola, by już w 2018 oddać do użytku nowy budynek mieszczący 4 sale dydaktyczne - do których uczęszcza 100 dzieci, sale do nauki indywidualnej, wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe. Choć budynek jest tradycyjny w bryle, to posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak: geotermalna pompa ciepła zapewniajaca całkowicie ekologiczne ciepło dla budynku oraz inteligentny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Dodatkowo obiekt wyposażony jest we własną kuchnię wraz z systemem wind dostarczajacym posiłki na piętro budynku.

Z dniem oddania do użytku nowego obiektu uruchomiony został finansowany ze środków unijnych projekt pod nazwą Edukacja Malucha. W ramach jego finansowane jest utrzymanie 2 grup dzieci oraz prowadzonych jest szereg ponaprogramowych zajęć dla dzieci.

Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt