Aktualności Drukuj Zapisz

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

W piątek odwiedził nas tata Jasia, który jest pszczelarzem . Opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół i czym się żywią. Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu. Przedszkolaki mogły z bliska także obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę. Dzieci zdobyły również wiedzę na temat wagi istnienia owadów w ekosystemie i sposobów pomagania im poprzez tworzenie owadzich hoteli .W ramach współpracy w realizacji projektu „Mali ekolodzy zmieniają świat na zielono” przedszkolaki otrzymały właśnie jeden z owadzich domków do zainstalowania na terenie placu przedszkolnego. Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę oraz poświęcony czas Panu Mikołajowi Lazorowi oraz Innym i Sobie :Stowarzyszeniu Mieszkańców i Przyjaciół Gminy Kamionka”

 

 

Autor: Przedszkole Samorządowe w Kamionce
Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt