Aktualności Drukuj Zapisz

Woda - ważna sprawa !

Przedszkolaki eksperymentują z wodą :)

Kropla wody , ważna sprawa !!!

 

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi.

Poprzez różnorodne działania w tym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Oglądając film edukacyjny, poznały proces obiegu wody w przyrodzie, dowiedziały się, jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda, zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Przedszkolaki miały okazję wykonać kilka eksperymentów z wodą co sprawiło im wiele radości.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!

 

Autor: Przedszkole Samorządowe w Kamionce
Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt