Wycieczka na pocztę

Przedszkolaki zwiedzają pocztę i wysyłają listy do świętego Mikołaja .

Przedszkolaki wysyłają listy czyli z wizyta na poczcie.

Przedszkolaki podczas zajęć poznają różne miejsca użyteczności publicznej dlatego wybrały się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług świadczonych przez tę instytucję. W trakcie wycieczki mogły zobaczyć co znajduje się w pomieszczeniach poczty – półki na listy, paczki, czasopisma, waga do ważenia listów i paczek, komputery itp. oraz obserwowały obsługę klientów. Panie chętnie opowiadały dzieciom o swojej pracy, odpowiadały również na pytania przez nich zadawane - przedszkolaki dowiedziały się, co dalej dzieje się z listem wrzuconym do skrzynki pocztowej, jakie urządzenia pomagają w pracy na poczcie, zobaczyły też, co można kupić na poczcie.
Dzieci poznały różne rodzaje listów, wzbogaciły słownictwo o nowe wyrażenia związane z pocztą. Wycieczka była także okazją do utrwalenia właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Korzystając z okazji pobytu na poczcie udało się wysłać listy do św. Mikołaja ;)