11 LISTOPADA

11-LISTOPADA- PAMIĘTAMY !

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania w poszczególnych grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci recytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka", oglądały film edukacyjny "Polskie symbole narodowe", wykonywały prace plastyczne: godło i flagę Polski, kotyliony a także odśpiewały wraz z nauczycielami o godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji "Szkoła do hymnu".