Aktualności Drukuj Zapisz

Archiwum 2018/2019

28 czerwca dzieci uczęszczające do przedszkola były na wycieczce w pobliskim Banku Spółdzielczym w Kamionce z okazji Święta Bankowości Spółdzielczej. Dzieci zapoznały się z pracą w banku, poznały urządzenia, między innymi maszynę do liczenia pieniędzy, na której mogły przeliczyć wiekszą sumę pieniędzy. Ogladały sejf i zobaczyły z bliska czym jest bankomat i jak działa. Zostały obdarowane balonami i cukierkami i z uśmiechem wróciły do przedszkola na obiad. Bardzo dziękujemy pracownikom banku za miłe przyjęcie.

 
 
 
21 czerwca z okazji zakończenia roku wybraliśmy się na wspólne zwiedzanie kina i oglądanie bajki "Basia". Następnie bawilismy się w kulkach na Globusie. Tak zakończyliśmy nasz rok przedszkolny. Jednak większość dzieci z przedszkola ma już wakacje, dwie grupy będą uczęszczać do przedszkola w miesiącu lipcu.
 
 
 
19 czewca wspólnie zakończyliśmy rok przedszkolny. Każda grupa przygotowała własną część artystyczną, którą mieli zaszczyt oglądać Rodzice.
 
 
 
11 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Firleja. Wspólnie bawiliśmy sie na placu zabaw nad jeziorem i w parku, po czym jedliśmy lody. Do przedszkola wrócilismy w porze obiadowej.
 
 
 
7 czerwca odwiedził nas w przedszkolu Pan Pszczelarz, który posiada własną pasiekę produkujacą duże ilości miodu. Zafascynowane dzieci z wielkaąuwagą wsłuchiwały sie w opowieści Pana Pszczelarza, który mówił o sposobie hodowli pszczół. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach życia pszczół i historii produkcji miodu. Zapoznaliśmy się z urządzeniami służącymi do obsługi pasieki oraz mierzyliśmy ubrania służące do ochrony przed pszczołami.
 
 
 
5 czerwca na Stadionie Leśnym w Kamionce świętowaliśmy Dzień Rodziny. Uroczystość została zorganizowana przez pracowników przedszkola przy aktywnym wsparciu Rady Rodziców działającej przy przedszkolu. Organizacyjnie wsparł nas Gminny Ośrodek Kultury za co bardzo dziękujemy. Odbyły sie współne gry i zabawy, w których wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Część muzyczną poprowadziła Pani Agnieszka Kruczek. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku. Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie.
 
 
 
16 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Łęcznej a dokładnie do Starej Wsi do Domu Tradycji Ludowej. Maluszki zaczęły od warsztatów rękodziełła ludowego, czyli od tworzenia własnej poduszki przytulanki. W tym czasie 2 grupa wypiekała swoje ciasteczka. Następnie zamieniliśmy się miejscami. Każde z dzieci mogło próbować ciasteczek przygotowanych wcześniej. Wszystkie te zajęcia odbyły się w położonych blisko siebie dwóch uroczych domkach, w klimacie starej wsi o której Pani opowiadała podczas warsztatów. Pogoda dopisała, wiec były też zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, a także karmienie kóz chlebkiem przywiezionym przez Nas. Na sam koniec udaliśmy się do parku gdzie znajdowały się ogromne rzeźby dinozaurów, tam zrobiliśmy grupowe zdjęcia. Z workami wypchanymi poduchami, brzuszkami pełnymi ciasteczek wróciliśmy do przedszkola. 
 
22 maja na wycieczkę do Starej Wsi wybierają się 2 grupy 5 latków.
 
Zdjęcia w galerii.
 
 
 
11 kwietnia mieliśmy okazję poznać ciekawe gatunki niektórych owadów. Liśćce schowane w liściach i wyglądające jak liście. Kleosia z dalekiego Madagaskaru była bardzo ciekawym okazem, każdy z nas mógł ją zobaczyć. Poza tym były modliszki, straszyki olbrzymie, karaczan. podczas oglądania gabloty z motylami Pani opowiadała nam o motylach. Ciekawostką jest to, iż motyle mają 4 skrzydła i składają je bardzo delikatnie...
 
 
 
21 marzec - Dzień Wiosny, to dla Nas wyjątkowy dzień. Żegnamy Zimę, witamy Wiosnę. Wiemy jakie kwiaty kwitną na wiosnę, jakie ptaki przylatują do nas. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowania na nadejście Wiosny. Dzisiaj podczas wspólnych zabaw i pochodu świętowaliśmy jej nadejście. W pochodzie uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola. Pierwsza para niosła Marzannę, następne gaiki i instrumenty, było bardzo uroczyście. Wrzuciliśmy Marzannę do wody, tym samym żegnajac się z zimą, recytując:
 
"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno.
 
Zimę przeganiamy.
 
Wiosnę przywitamy!"
 
 
 
6 marca w środę znaleźliśmy się w planetarium mobilnym w naszym przedszkolu. Obserwowaliśmy słońce i planety układu słonecznego, poznawaliśmy ich nazwy. Byliśmy także planetami  w układzie słonecznym ustawiajac ich kolejność. Uczyliśmy się poprzez obserwację i czynny udział w zajęciach. To było bardzo ciekawe doświadczenie.
 
 
 
Bal w karnawale...27 i 28 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Było głośno, wesoło i przepysznie. Panie animatorki zepewniły nam świetną zabawę, malowanie twarzy, tańce, zabawy z balonami. O poczęstunek w postaci pączków i faworków zadbały Panie z naszej kuchni. Pachniało w całym przedszkolu. Wszyscy bawilismy sie wspaniale. Zdjęcia w galerii.
 
 
 
30 stycznia w grupie II i IV liczna grupa zaproszonych gości podziwiała występy przedszkolaków. Dziadkowie mieli także okazję obejrzeć nowoczesny budynek placówki. Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka jak i wszystkie inne imprezy przejdzie do historii ponieważ jest obchodzony w nowopowstałym przedszkolu. Zapraszam do galerii.
 
 
 
23 stycznia w przedszkolu w grupie I i III odbyła się uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki jako gospodarze imprezy, zaprezentowały się bardzo wyjątkowo. Wiersze, piosenki, prezenty dla naszych Gości, powiedziane i odśpiewane od serca, podkreśliły wyjątkowość tego spotkania. Mimo niskiej frekwencji przedszkolaków, dzieci stanęły na wysokości zadania. Babcie i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnuków. Dziękujemy za obecność.
 
Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie II i IV zapraszamy 30 stycznia.
 
 
 
6 stycznia z okazji Święta III Króli Nasze Przedszkolaki z grupy III i IV zaprezentowały się w kościele w Kamionce na wspólnym kolędowaniu. Razem: chór "Boże Słowiki", dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce pod kierunkiem Pani Agnieszki Kruczek, dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Samoklęskach, koła gospodyń z Kozłówki i kapeli "To i owo" zaspiewano 17 koled. Całym wydarzeniem kierowała Pani Agnieszka Kruczek.
 
Dziękujemy rodzicom za owocną współpracę.
 
 
 
Dnia 21 grudnia każda grupa przedszkolna zaprosiła swoich rodziców na przedsztawienie jasełkowe. Jako pierwsi pokazali się najmłodsi aktorzy z grupy I, następnie grupa II, III i IV. Dzieci, piekne stroje, kolędy, pastorałki stworzyły niesamowitą atmosferę  tego dnia w przedszkolu. Każda sala przygotowała samodzielnie własną dekorację i scenerię swoich jasełek, także upominek dla rodziców wykonany przez dzieci. Każdy z nas choć na chwilę mógł sie zatrzymać by wspólnie ze śpiewajacymi aktorami przybliżyć sobie czas świąteczny. Bardzo dziękujemy rodzicom za liczne przybycie. Nauczycielom i Paniom które pomagają za piękne przygotowanie dzieci. Życzymy Wesołych Świąt !
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 
 
 
Dzisiaj 10 grudnia wszystkie dzieci z przedszkola miały okazję zobaczyć przedstawienie w Teatrze Muzycznym w Lublinie pt. "Jaś i Małgosia". Kontakt z żywym aktorem, kostiumy, dekoracja i muzyka przeniosły dzieci w krainę magicznej bajki.
 
 
 
Dzisiaj 6 grudnia delegacja dzieci w asyście Pani Dyrektor Joanny P. i Pani Anny K. odwiedziły Gminny Osrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną w Kamionce, posterunek policji, Spółdzielczy Bank w Kamionce, gminę, ośrodek zdrowia i 3 sklepy. Pomocnicy Mikołaja spisali się na medal rozdając ponad 70 prezentów przygotowanych przez siebie. Jesteśmy bardzo dumni z Naszych Przedszkolaków.
 
 
 
Cały dzień czekaliśmy na Świętego Mikołaja, a kiedy przyszedł przywitaliśmy go wspólną piosenką i poczęstunkiem. Każdy przedszkolak mógł usiąść Mikólajowi na kolana i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Mikołaju! Wyrazy uznania kierujemy do naszych Wspaniałych Mam z Rady Rodziców, które tak pięknie angażują się w to, aby impreza była niezapomniana. Dziękujemy.
 
 
 
Wiemy jak dbać  o zdrowie! W ramach tematyki: Ważne zawody, grupa II i III wybrała się do Ośrodka Zdrowia w Kamionce aby dowiedzieć się wiecej o tym, co robić aby nie chorować. Zapraszam do galerii.
 
 
 
28 30 listopada odbyły się Andrzejki dla przedszkolaków. Były wrózby, tańce, śmieszne peruki, fotobudka. Po prostu mnóstwo wesołej zabawy. Całą zabawę uwieńczyła kolorowa galeretka z bananem i z bitą śmietaną. Zapraszam do galerii.
 
 
 
W naszym przedszkolu jest zawsze wesoło, ciepło i ... pachnąco! Bardzo lubimy kulinarne eksperymenty. IIgrupa przygotowała pyszne bułeczki. Zabawy było co niemiara. Zapraszam do galerii.
 
 
 
Dzisiaj, czyli 26 listopada grupa I i II wybrała sie na wycieczkę do pobliskiej piekarnii. Wyjście to łączyło się tematycznie z programem, który jest obecnie realizowany w przedszkolu tj. - "Zawody, kim będę gdy dorosnę". Na pożegnanie dzieci dostały bochen chleba i zaproszenie na pieczenie świątecznych pierniczków. Bardzo dziękujemy pracownikom piekarni za wszystkie ciekawostki związane z ciężką pracą piekarza. Zapraszam do galerii.
 
 
 
23 listopada w przedszkolu odbyło się Świeto Pluszowego Misia. Wszystkie grupy przedszkolne wzięły uział we wspólnych grach i zabawach wraz ze swoimi pluszakami. Miały miejsce tańce, zabawy ruchowe, pieczenie ciasteczek w formie misia, słodki misiowy poczęstunek, fotobudka i oglądanie bajki "Miś Uszatek". Dziękujemy za wspaniałą zabawę! Zapraszam do galerii.
 
 
 
9 listopada o 11.11 w przedszkolu Samorządowym w Kamionce odbyło się wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez 4 grupy dzieci z przedszkola. Dzieci zaprezentowały sie bardzo uroczyście w tak wyjątkowej chwili.
 
 
 
8 listopada zorganizowana została wycieczka do Muzeum Zamoyskich do Kozłówki. Dzięki przewodnikowi dzieci mogły zobaczyć każdą z sal i poczuć sie bardzo wyjątkowo w murach pięknego, tajemniczego budynku. Zrobiło to niesamowite wrażenie na Naszych dzieciach i długo pozostanie to w ich pamięci. Spacer wokół parku i wspólne zdjęcia zakończyły wycieczkę. Zapraszam do galerii.
 
 
 
29 października pod kierunkiem Pani Anny K. odbył sie pokaz mody patriotycznej zaprezentowany przez dzieci uczęszczające do tej grupy. Ludowe sukienki, bialo - czerwone stroje, ubrania militarne, słomiane kapelusze, czerwone korale i wstążki zostały zaprezentowane przez dzieci na czerwonym dywanie.
 
 
 
12 października odbyła się I wycieczka do pobliskiego lasu. Celem wyjazdu było nazbieranie jesiennych skarbów, miały miejsce gry i zabawy, wspólny spacer i zdjęcia. Zapraszam do galerii.
 
 
 
W dniu 7 października 2018 roku, bylismy świadkami historycznej chwili. Tego dnia miało miejsce poświęcenie nowo wybudowanego przedszkola. Uroczystości te zapoczątkowała Msza Święta odprawiona w intencji dzieci uczęszczajacych do przedszkola, ich rodziców, pracowników przedszkola oraz osób które przyczyniły się do powstania budynku.Po zakończonej mszy obecni przeszli pod budynek przedszkola, gdzie kontynuowano uroczystości. Wójt Gminy Kamionka Pan karol Ł.w asyście dyrektor przedszkola Pani Joanny P, dokonał aktu zasadzenia dębu. Nasępnie po uroczystym przecięciu wstęgi ksiądz dziekan Piotr J.dokonał aktu poświęcenia obiektu. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do wysłuchania krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci oraz mógli zwiedzić budynek przedszkola. W tym dniu Nasze Przedszkole zostało odwiedzone przez setki zainteresowanych osób.
 
Zapraszam do galerii.
 
 
 
30 września br. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kamionce wraz z rodzicami wzięły udział w pochodzie niepodległościowym ulicami Kamionki. Bardzo dziekujemy za udział rodziców we wspólnym wydarzeniu. Gdyby nie Wy, nie byłoby Naszych dzieci, to Wy właśnie jesteście motorem takich wydarzeń.
 
 
 
W dniu 19 września br. odbyło się pierwsze zebranie z Rodzicami. Nastapiło zapoznanie rodziców z dokumentacją przedszkola, tj. statutem, regulaminem, programem obowiązującym w danym roku przedszkolnym. W każdej grupie rodzice wybrali spośród siebie członków trójek oddziałowych oraz przedstawicieli do Rady Rodziców. Odbyły się także indywidualne konsultacje z zainteresowanymi rodzicami.
Autor: Przedszkole Samorządowe w Kamionce
Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt