Aktualności Drukuj Zapisz

Archiwum 2019/2020

Dnia 12 oraz 19 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci piosenką, wierszykiem i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność zaproszonym gościom. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali pociechy. Przedszkolaki swoim Babciom i Dziadkom wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki.

 
Dnia 5 lutego w Naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy, który został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach oraz konkursach. Bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
 
W dniu 31stycznia w naszym przedszkolu mieliśmy wspaniałych gości z cyrku „Focus”. Przenieśliśmy się w świat iluzji i magii dzięki zabawnemu klaunowi o imieniu Maniuś. Mogliśmy podziwiać wspaniały pokaz akrobatyczny w wykonaniu Svetlany. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z zaciekawieniem podziwialiśmy niecodzienne pokazy sztuki cyrkowej.
 
Święta Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnych spotkań i refleksji. Ze świętami związane są tradycje, jedną z naszych tradycjisą „ Jasełka”. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci wspaniale się prezentowały, pięknie śpiewały kolędy i recytowały swoje role. Występy przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
 
6 grudzień – Mikołajki. Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Gdy Mikołaj wszedł do sali, na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze,dzieci powitały gościa piosenkami oraz wierszami. Następnie nadszedł czas na rozdanie prezentów. Szkoda tylko, że tak wyjątkowy gość odwiedza nas raz w roku…
Tego dnia tradycyjnie nasze przedszkolaki wcieliły się w małych pomocników Mikołaja. Delegacja dzieci wraz z Panią Dyrektor odwiedziła pobliskie instytucje rozdając słodkie upominki.
 
29 listopada w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłą lekcje przyrody. Mogliśmy podziwiać różne gatunki węży. Poznaliśmy wiele ciekawostek, związanych między innymi z budową i zwyczajami zwierząt. Każdy kto miał odwagę mógł je dotknąć.
 
28 listopada mieliśmy w przedszkolu wspaniałych gości. Odwiedzili nas młodzi aktorzy z klasy 5 i 6 z Zespołu Szkół w Kamionce. Uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Cieszko oraz Pani Małgorzaty Świderek przedstawili nam bajkę pt. "Calineczka". Serdecznie dziekujemy za wspaniałe przedstawienie.
 
​27 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, przekłuwaliśmy serduszka z imionami, wróżyliśmy za pomocą butelki oraz laliśmy wosk. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy wesołej muzyce.
 
W ramach tematyki „Poznajemy zawody” grupa I oraz II wybrała się na wycieczkę do pobliskiej piekarni. Dzieci zapoznały się z pracą piekarza. Poznały etapy powstawania pieczywa, produkty oraz urządzenia potrzebne do jego wypieku. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec. Na pożegnanie dzieci zostały poczęstowane pysznym chlebem. Dzieci odwiedziły również pracowniękrawiecką. Celem wycieczki było zapoznanie z pracąkrawcowej.Przedszkolaki mogły obejrzećwyposażeniezakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposóbdziałania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa.
Celem wycieczek było również ukazanie przydatności wykonywania takich zawodów oraz budzenie szacunku dla ludzi ich wykonujących. Bardzo dziękujemy pracownikom piekarni oraz Pani Terescez pracowni krawieckiej za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wycieczki dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.
W ramach poznawania zawodów dzieciz grupy II i III wybrały się na zakupy do sklepu spożywczego. Zakupione produkty posłużyły do własnoręcznego przygotowania pizzy. Samodzielnie przygotowany posiłek smakuje najlepiej.
 
Dnia 25 listopada dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola świętowały „Dzień Pluszowego Misia”. Wtym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola zeswoim pluszowym misiem. Dzieci poznały historię święta. Wspólnie śpiewały, tańczyły, brały udział wzabawach ruchowych orazplastycznych.
 
Dnia 20 listopada czworo dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w przeglądzie wierszy pt. ” Zawody” organizowanym przez Przedszkole „Casper” w Lubartowie. Przedszkolaki wykazały się pełnym profesjonalizmem recytując na scenie do publiczności.Każdy uczestnik przeglądu otrzymał po swoim występie upominek oraz dyplom.
 
Dnia 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości została zorganizowana „Wieczornica Patriotyczna”. Wzięły w niej udział dzieci z III i IV grupy.Nasze przedszkolaki pięknie się prezentowały i wspaniale wystąpiły.Uroczystość była okazją do kształtowaniaw naszych dzieciach postaw patriotycznych.
 
Dnia 8 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości nasze przedszkole przyłączyło się do akcjiorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej„Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11.11 dzieci uroczyście odśpiewały hymn państwowy.
 
7 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Podziwialiśmy piękne komnaty, a w nich galerie obrazów. Pani przewodnik interesująco opowiadała historię pałacu i jego mieszkańców. W parku spotkaliśmy przepiękne pawie. Wycieczka dostarczyławszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
 
Dnia 25 października w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - „Szkoła pamięta” dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Pomnik Pamięci Mieszkańców Kamionki w parku w Kamionce. Uczciłypamięć bohaterów walczących o wolność zapalającznicz oraz śpiewająchymn narodowy.
 
We wtorek 15 października wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, powietrzu w otoczeniu pięknej leśnej przyrody. Zebrane dary lasu po powrocie do Przedszkola zostały umieszczone w kącikachprzyrody.
 
Dnia1 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt. „ Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przedstawienie.Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, muzyka, scenografia, przyciągały uwagę młodych widzów.
 
We wtorek 24.09.2019 w ramach tematyki realizowanej w przedszkolu - "Jesteśmy bezpieczni" odwiedził nas Pan Policjant z Posterunku w Kamionce. Przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniał numery alamowe.
 
Dnia23.09.2019 w Przedszkolu Samorządowym w Kamionce odbyła się próbna ewakuacja.Udział w niej wzięły wszystkie dzieci będące tego dnia w pzedszkolu wraz z całym personelem. Uczestniczyływ niej wszystkie jednostki staży pożarnejz całej gminy łącznie ze Strażą Powiatową z Lubartowa.
Autor: Przedszkole Samorządowe w Kamionce
Powrót
Logo Biuletyn informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Godło polski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dziecko z aparatem
Galeria
Laptop
Nauczanie online
Osoba podpisująca dokument
Statut
Telefon
Kontakt